Srdce, cévy, krev, ledviny, střeva, žaludek. Vitamíny, minerály, antioxidanty - zejména vitamín C, B, K, železo, vápník, fosfor, draslík, hořčík. Glykemický index pouze 25.
V tradiční čínské kultuře se používá na ochlazení organismu, zklidnění, zmírnění stresu a dobrý spánek, zdravé přírodní slazení.
Moruše, černá i bílá, je okrasný a ovocný keř či strom příbuzný fíkům, dosahující výšky až dvaceti metrů. Původem pochází z Číny, kde už od dávných věků sloužila jako potrava pro bource morušového, produkujícího hedvábí. V Evropě jej pěstovali již Řekové a Římané. Zvládá i mírné klima, a tedy se dá pěstovat i u nás.
Plody moruše tvarem připomínají ostružinu, jsou bílé (Morus alba), černé (Morus nigra) nebo červené barvy (Morus rubra).
Plody bílé moruše mají velmi sladkou medovou chuť. Plody černé moruše, a i prášek z ní, má sladkokyselou osvěžující chuť. Plody i listy moruše mají pozitivní účinky, díky čemuž jsou hojně využívané v tradičním čínském léčitelství.
Plody mají vysoký obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů – zejména vitamínu C, dále vitaminu B, K, železa, vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku.
Plody moruše černé navíc obsahují vyšší množství antioxidantů.
Použití: konzumujte ji přímo jako rozinky, oslaďte si jogurt, musli, obilné kaše, přidejte do oříškových a ovocných směsí či salátů, sladkých dezertů apod.
Složení: 100 % BIO sušené celé plody MORUŠE ČERNÉ, nepřislazené, bez jakýchkoliv přídatných látek
Země původu: Turecko
Výživové údaje na 100g: energie 1344 kJ/321 kcal, tuky 0,2 g, z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g, sacharidy 75 g, z toho cukry 43 g, vláknina 14 g, bílkoviny 10,7 g, sůl 0,1 g.
Skladování: v suchu, chladu, temnu, v uzavřeném obalu